Quadrum – didžiausias ir moderniausias verslo centras Lietuvoje

AZCM iššūkis – suvaldyti 70 000 kv. m, 75 mln. eurų vertės Quadrum verslo centro statybą. Didžiausio ir moderniausio verslo centro Lietuvoje. 

40 000 kv. m biurų ir komercinių patalpų, 30 000 kv. m požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, 50 rangovų, subrangovų ir tiekėjų, šimtai darbininkų kiekvieną dieną, moderniausi statybos, techniniai ir technologiniai sprendimai. Tokio dydžio ir sudėtingumo biurų paskirties projekto Lietuvoje dar nebuvo.

Statant Quadrum verslo centrą, AZCM komanda savo klientui – Norvegijos nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Schage Real Estate“ – teikia pilną statybų valdymo paslaugų paketą. Daugiau nei 40 000 kv. m biurų ir komercinių patalpų, 30 000 kv. m trijų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, daugiau nei 50 skirtingų rangovų, subrangovų ir tiekėjų, šimtai darbininkų statybos aikštelėje kiekvieną dieną, naujausi, moderniausi statybos, techniniai ir technologiniai sprendimai. Tokio dydžio ir sudėtingumo biurų paskirties projekto Lietuvoje dar nebuvo.

Pagrindinis verslo centro pastatas – 17 aukštų rytinis bokštas – statomas ant specialios betono pado plokštės, kuriai išlieti sunaudota 3 000 kubinių metrų betono. Pirmą kartą Lietuvoje naudota ir sudėtinga, unikali statinio konstrukcija. Pagal norvegų architektų sumanymą, nuo trečiojo aukšto pagrindinis 17 aukštų pastatas tarsi „pasislenka“ ir „pakimba“ virš žemės, sudarydamas įspūdį, jog trys pirmieji aukštai laiko likusius keturiolika pastato aukštų. Tokiam sprendimui įgyvendinti buvo būtina sumontuoti specialiai pagamintą milžinišką 220 tonas sveriančią plieninę santvarą.

Šiai gigantiškai rytinio bokšto santvarai montuoti iš kaimyninės Latvijos buvo atgabentas mobilus 750 tonų keliamosios galios kranas, kurio vien surinkimas truko penkias dienas, o visi krano komponentai atgabenti 40 sunkvežimių.

Beje, dar viena tokia pati 220 tonas sverianti konstrukcija naudojama ir statant Quadrum verslo centro šiaurinį 12 aukštų bokštą.

Kadangi šis statybos sprendimas mūsų šalyje naudotas pirmą kartą, ypatingai kruopščiai, tiksliai ir preciziškai planavome darbus ir logistiką, gilinome žinias ir užtikrinome tikslią šio ypatingo proceso vadybą.

Dar vienas unikalus statybos sprendimas Lietuvoje – tai monolitinės tuštymėto tipo perdangos, liejamos naudojant plastikinius „burbulus“. Šie „burbulai“ monolitinėje perdangoje užima tam tikrą tūrį, todėl tokiu būdu sumažinamas perdangoms lieti reikalingo betono kiekis ir pačios konstrukcijos svoris.

Quadrum statyboje naudojami ir kiti Lietuvoje reti statybos sprendimai. Tai ir eksponuojamas betonas, įtempti lynai, speciali pamatų plokštė, kuriai išlieti sunaudota 3 000 kubinių metrų betono.

Quadrum verslo centras iš kitų verslo centrų Lietuvoje išsiskirs ir šiuolaikiškais technologiniais bei energiją taupančiais sprendimais. Verslo centro pastatuose bus sumontuota „išmanioji“ Demand Control ventiliacijos sistema, kuri, priklausomai nuo žmonių skaičiaus, automatiškai reguliuos oro kiekį patalpose. Verslo centras taupys energiją ir dėl pastatų fasadų izoliacinių savybių, o specialios pastatų fasaduose sumontuotos automatiškai reguliuojamos užuolaidos šviečiant saulei neleis pastatui perkaisti. Tokiu būdu bus taupoma patalpų vėsinimui ir šildymui naudojama elektros energija. Quadrum verslo centre įrengtas ir geoterminis šildymas, kuris pastatų kompleksui generuos daugiau nei 10 proc. reikalingos energijos.

 

Galerija

Quadrum verslo centre diegiamos šiuolaikinės inžinerinės sistemos, tai pat inovatyvūs architektūros sprendimai užtikrins 30 proc. mažesnes energijos sąnaudas, nei įprasta kituose tokio tipo statiniuose.

Quadrum neabejotinai taps Vilniaus pasididžiavimu. Čia bus įrengti ne tik modernūs biurai, bet ir daugiafunkcės konferencijų salės, restoranai, patogios poilsio ir paslaugų erdvės ir jaukus skoningai apželdintas vidinis kiemas. Vienas didžiausių šalies bankų DNB taps pagrindiniu verslo centro nuomininku – jis įsikurs pagrindiniame verslo centro pastate.

Quadrum yra vienintelis verslo centras Lietuvoje, kurio statybą valdome pagal prestižinės poveikio aplinkai vertinimo ir pastatų reitingavimo sistemos BREEAM standartus. Pagal juos vertinamas pastatų konstrukcijų tvarumas, poveikis sveikatai, energijos taupymas, vandens kokybė, medžiagų, atliekų ir žemės panaudojimas, ypatingas dėmesys skiriamas darbų saugai, tvarkai statybos aikštelėje, aplinkosaugai ir rūpesčiui darbuotojais.

BREEAM standartas reiškia ne tik inovatyvų, modernų ir atsakingą požiūrį į statybos proceso organizavimą. Mums jis visų pirma reiškia tai, jog į šio projekto pastatų sienas bus įbetonuotos tik teigiamos ir pozityvios emocijos. Tai ir yra didžiausia vertė mūsų klientui.